Godziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Isfahan Dywan Perski 205x130

Isfahan Dywan Perski 205x130

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Promocyjna Cena: 15530       30%
  • Cena Detaliczna: 22188 zł
  • Kod Dywanu: spc231-273
  • Wielkość: 205x130 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna z Jedwabiem w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 800.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Isfahan: W centrum Iranu, pomiędzy górami Zagros a pustynią, leży miasto Isfahan. Obecnie jest ono ważnym miastem przemysłowym o populacji 1,2 miliona mieszkańców. Pod względem architektonicznym miasto jest prawdziwym arcydziełem. Duży plac Imama Homeiniego z dwoma meczetami (Lutf Allah i Ali Kapu), z pałacami, parkami i starymi mostami, otoczone są sklepami sprzedającymi figurki, dywany, biżuterię, a także domami herbaty (tea hane). Wszystko to razem wzięte tworzy niesamowitą atmosferę, prawdziwie orientalną. Wielki Bazar biegnie od północnej części placu aż do meczetu Piątkowego, osiągając długość 5 km. Jedno stare perskie powiedzenie z XIV wieku mówi, że Isfahan jest połową świata. Miasto to, podczas panowania dynastii Safawidów (1502 – 1629), było stolicą Iranu, gdzie szach Abbas zgromadził najlepszych rzemieślników wykonujących dywany. W okresie tym zostały utkane najbardziej luksusowe dywany, które w czasach obecnych można oglądać w niektórych pałacach, muzeach, czy w prywatnych zbiorach znanych kolekcjonerów sztuki. Starsze dywany Isfahan, w przeciwieństwie do późniejszych, nie posiadały centralnego medalionu. Cała powierzchnia dywanu była pokryta spiralnymi, ozdobnymi kwiatami oraz palmetami kwiatowymi. Nowoczesne dywany Isfahan nie mogą się do nich porównywać, gdyż niegdyś powstawały one wyłącznie dla wyższej klasy. Kontynuując jednak tradycję, nawet nowoczesne dywany Isfahan są drobno utkane, natomiast włosie jest przycinane bardzo krótko, w celu podkreślenia ich wzorów. Do ich wyrobu używa się również jedwabiu, aby podkreślić niektóre części wzoru, szczególnie przy wykonywaniu kwiatów. Osnowę wykonuje się z jedwabiu lub z bawełny.

Klasyczne: Dywany tkane w ośrodkach miejskich, w oficjalnych pracowniach, na stałych krosnach (w przeciwieństwie do nomadów). Ich wzory najpierw opracowywane są przez projektantów dywanów i rysowane na papierze. Plany te odtwarzane są wiernie przez tkacza w trakcie produkowania-tkania dywanu. Jednakże nawet w tych dywanach mogą zaistnieć niewielkie odchylenia w splocie.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Dywany, Które Już Widziałeś
Isfahan
Isfahan 205x130
15530 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!