Godziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Nain6la Dywan Perski 333x227

Nain6la Dywan Perski 333x227

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Cena Detaliczna: 104496
  • Kod Dywanu: spc157-897
  • Wielkość: 333x227 cm
  • Grubość: Cienki (<5 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna z Jedwabiem w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 1.000.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Nain: Nain to małe miasteczko w centrum Iranu, leżące w pobliżu słynnego miasta Isfahan. Przed rozpoczęciem XX wieku, było ono znane z produkcji wysokiej jakości, ręcznie robionych, wełnianych tkanin. Jednak ze względu na stopniowy spadek ich sprzedaży, rozpoczęto produkcję ręcznie robionych dywanów, przydzielając pracę tkaczkom z Isfahan. Dlatego też stworzono swój własny styl używając jasne kolory i kremowe odcienie z dodatkiem niebieskiego lub czerwonego, z dużym medalionem w środku. Wysoka gęstość pęczków oraz dobrej klasy materiały (wełna i jedwab), sprawiają, że dywany Nain cechuje wysoka jakość. Dywany Nain tkane są nie tylko w samym mieście, ale też w całym, otaczającym je rejonie. Na dywanach tych przedstawia się z dużym powodzeniem wzór szacha Abbasa. W większośći dywanów wykorzystuje się bawełnę do produkcji osnowy. Osnowa składa się ze ściśle określonej ilości nitek, które zwie się „La”. Cienko tkane Nain mają 4 nitki w wątku (4 La) lub 6 nitek (6 La). Obecnie w mieście Nain wyrabia się jedynie bardzo stylowe 4-ki lub 6-ki w jakości La. Z 9 i 12 La produkowane są dywany głownie w Chorasan, tj. Kaszmar i Meszhed. Sławną pracownią dywanów w mieście Nain jest pracownia Habibian. Tkane tam dywany sa jednymi z najcenniejszych i najbardziej rozchwytywanych na świecie.

Klasyczne: Dywany tkane w ośrodkach miejskich, w oficjalnych pracowniach, na stałych krosnach (w przeciwieństwie do nomadów). Ich wzory najpierw opracowywane są przez projektantów dywanów i rysowane na papierze. Plany te odtwarzane są wiernie przez tkacza w trakcie produkowania-tkania dywanu. Jednakże nawet w tych dywanach mogą zaistnieć niewielkie odchylenia w splocie.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Tkanina na jednej lub dwóch krawędziach dywanu: Niektóre dywany posiadają frędzle zaplatane przez nomadów wzduż jednej lub dwóch krawędzi, dzięki czemu powstaje kilim lub specjalny splot składający się z niewielkich warkoczy. Jest to technika wykorzystywana przez niektórych tkaczy aby uzyskać większą odporność dywanów lub poprostu w celu ukazania ich umiejętności tkackich. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Dywany, Które Już Widziałeś
Nain6la
Nain6la 333x227
104496 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!