Godziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Kom Dywan Perski 200x135

Kom Dywan Perski 200x135

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Cena Detaliczna: 116640
  • Kod Dywanu: spc063-1369
  • Wielkość: 200x135 cm
  • Grubość: Cienki (<5 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Jedwab w Jedwabiu
  • Gęstość Pęczków: około 1.000.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Kom: Kom to miasto w Iranie, uważane za szyitów za święte. Znajduje się 156 km na południowy-zachód od Teheranu, leży nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie i jest stolicą prowincji Kom. Tkactwo dywanów Kom rozpoczęto na dużą skalę w latach 1930, gdzie eksperymentowano z różnymi wzorami dywanów Senneh, Kaszan, Isfahan i innych renomowanych perskich dywanów. Nowsze pokolenie projektantów stworzyło nowe wzory, z użyciem rzadkich kolorów, takich jak jasnozielony i turkusowo-niebieski. Dlatego też dywany Kom zdobyły swój własny, niepowtarzalny charakter. Wśród wielu znanych wzorów jest między innymi Ogród (Khesti). Ogród to wzór przedstawiający różne, powtarzające się prostokąty, w których widnieją zwierzęta lub kwiaty (przedstawienia ptaków, skrzydlatych lwów, smoków), mogą też obrazować sceny dawnych perskich polowań lub zdarzeń historycznych. Znane są również Dywany Modlitewne z różnymi tematami religijnymi. Dywany te cechuje duże zagęszczenie pęczków, natomiast do ich wyrobu używa się wysokiej klasy materiałów. Do ich znakomitej jakości przyczynia się również jedwab oraz cienka, wartościowa wełna.

Klasyczne: Dywany tkane w ośrodkach miejskich, w oficjalnych pracowniach, na stałych krosnach (w przeciwieństwie do nomadów). Ich wzory najpierw opracowywane są przez projektantów dywanów i rysowane na papierze. Plany te odtwarzane są wiernie przez tkacza w trakcie produkowania-tkania dywanu. Jednakże nawet w tych dywanach mogą zaistnieć niewielkie odchylenia w splocie.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Podobne Dywany, Które Mogą Cię Zainteresować

Kom - Stare
Qum - old 198x138
42496 zł
Dywany, Które Już Widziałeś
Kom
Qum 200x135
116640 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!