Godziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Nain9la Dywan Perski 384x295

Nain9la Dywan Perski 384x295

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Promocyjna Cena: 4795       30%
  • Cena Detaliczna: 9789 zł
  • Kod Dywanu: clsp240-8524
  • Wielkość: 384x295 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 250.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Nain: Nain to małe miasteczko w centrum Iranu, leżące w pobliżu słynnego miasta Isfahan. Przed rozpoczęciem XX wieku, było ono znane z produkcji wysokiej jakości, ręcznie robionych, wełnianych tkanin. Jednak ze względu na stopniowy spadek ich sprzedaży, rozpoczęto produkcję ręcznie robionych dywanów, przydzielając pracę tkaczkom z Isfahan. Dlatego też stworzono swój własny styl używając jasne kolory i kremowe odcienie z dodatkiem niebieskiego lub czerwonego, z dużym medalionem w środku. Wysoka gęstość pęczków oraz dobrej klasy materiały (wełna i jedwab), sprawiają, że dywany Nain cechuje wysoka jakość. Dywany Nain tkane są nie tylko w samym mieście, ale też w całym, otaczającym je rejonie. Na dywanach tych przedstawia się z dużym powodzeniem wzór szacha Abbasa. W większośći dywanów wykorzystuje się bawełnę do produkcji osnowy. Osnowa składa się ze ściśle określonej ilości nitek, które zwie się „La”. Cienko tkane Nain mają 4 nitki w wątku (4 La) lub 6 nitek (6 La). Obecnie w mieście Nain wyrabia się jedynie bardzo stylowe 4-ki lub 6-ki w jakości La. Z 9 i 12 La produkowane są dywany głownie w Chorasan, tj. Kaszmar i Meszhed. Sławną pracownią dywanów w mieście Nain jest pracownia Habibian. Tkane tam dywany sa jednymi z najcenniejszych i najbardziej rozchwytywanych na świecie.

Klasyczne: Dywany tkane w ośrodkach miejskich, w oficjalnych pracowniach, na stałych krosnach (w przeciwieństwie do nomadów). Ich wzory najpierw opracowywane są przez projektantów dywanów i rysowane na papierze. Plany te odtwarzane są wiernie przez tkacza w trakcie produkowania-tkania dywanu. Jednakże nawet w tych dywanach mogą zaistnieć niewielkie odchylenia w splocie.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Poziome lub pionowe cieniowanie włosia dywanu: Cieniowanie spowodowane jest złożeniem dywanu podczas jego przewozu. Gdy tylko dywan zostanie rozłożony i ugnieciony linie znikną. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Podobne Dywany, Które Mogą Cię Zainteresować

Vintage - Nain
Vintage - Nain 387x285
4294 zł
Dywany, Które Już Widziałeś
Nain9la
Nain9la 384x295
4795 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!