Godziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Kom Dywan Perski 392x281

Kom Dywan Perski 392x281

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Promocyjna Cena: 3128       50%
  • Cena Detaliczna: 6255 zł
  • Kod Dywanu: cls1142-618
  • Wielkość: 392x281 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna w Wełnie
  • Gęstość Pęczków: około 180.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Kom: Kom to miasto w Iranie, uważane za szyitów za święte. Znajduje się 156 km na południowy-zachód od Teheranu, leży nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie i jest stolicą prowincji Kom. Tkactwo dywanów Kom rozpoczęto na dużą skalę w latach 1930, gdzie eksperymentowano z różnymi wzorami dywanów Senneh, Kaszan, Isfahan i innych renomowanych perskich dywanów. Nowsze pokolenie projektantów stworzyło nowe wzory, z użyciem rzadkich kolorów, takich jak jasnozielony i turkusowo-niebieski. Dlatego też dywany Kom zdobyły swój własny, niepowtarzalny charakter. Wśród wielu znanych wzorów jest między innymi Ogród (Khesti). Ogród to wzór przedstawiający różne, powtarzające się prostokąty, w których widnieją zwierzęta lub kwiaty (przedstawienia ptaków, skrzydlatych lwów, smoków), mogą też obrazować sceny dawnych perskich polowań lub zdarzeń historycznych. Znane są również Dywany Modlitewne z różnymi tematami religijnymi. Dywany te cechuje duże zagęszczenie pęczków, natomiast do ich wyrobu używa się wysokiej klasy materiałów. Do ich znakomitej jakości przyczynia się również jedwab oraz cienka, wartościowa wełna.

Klasyczne: Dywany tkane w ośrodkach miejskich, w oficjalnych pracowniach, na stałych krosnach (w przeciwieństwie do nomadów). Ich wzory najpierw opracowywane są przez projektantów dywanów i rysowane na papierze. Plany te odtwarzane są wiernie przez tkacza w trakcie produkowania-tkania dywanu. Jednakże nawet w tych dywanach mogą zaistnieć niewielkie odchylenia w splocie.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Poziome lub pionowe cieniowanie włosia dywanu: Cieniowanie spowodowane jest złożeniem dywanu podczas jego przewozu. Gdy tylko dywan zostanie rozłożony i ugnieciony linie znikną. Przykłady

Abrasz: Ze względu na odmienny stopień natłuszczenia włosia oraz różnej zawartości soli podczas procesu barwienia, wełna wykazuje nierównomierną chłonność ilości barwnika. Przed rozpoczęciem tkania nie jest to aż tak widoczne. Natomiast podczas samego tkania powstają rzędy o odmiennych odcieniach tego samego koloru. Efekt ten zwany jest Abrasz – co w języku perskim znaczy „chmurka” - demonstruje ono naturalność i autentyczność włosia, do którego wyrobu nie zostały użyte żadne środki chemiczne. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Dywany, Które Już Widziałeś
Kom
Qum 392x281
3128 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!