Veramin Dywan Perski 278x93

Veramin Dywan Perski 278x93

Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

Dywan jest zarezerwowany
Try again in a couple of hours


  • Promocyjna Cena: 1468       50%
  • Cena Detaliczna: 2936 zł
  • Kod Dywanu: nmd14839-347
  • Wielkość: 278x93 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Pochodzenie: Iran/Persja
  • Włosie – Osnowa: Wełna w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 150.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Veramin: Veramin jest stolicą hrabstwa Veramin, położonej na wschód od Teheranu, perskiej stolicy. Dywany Varamin posiadają geometryczne wzory z powtarzającymi się medalionami, które można najczęściej spotkać na chodnikach. Wiele z tychże dywanów tkanych jest przez nomadów mieszkających na stałę w okolicy lub przejeżdżających przez miasto. Najczęściej spotykane kolory to ciemnobrązowy oraz bordowy z khaki lub niebieskim tłem. Wykonane są z miękkiej wełny o gęstym i mocnym splocie. W dywanach wykonywanych w wioskach leżących w pobliżu Varamin wykorzystuje się najczęściej asymetryczny (perski) węzeł, jednak ludy nomadyczne, w zależności od ich pochodzenia, używają również asymetrycznego lub symetrycznego (tureckiego) węzła. Osnowa i wątek wykonywane są głównie z bawełny.

Nomadzkie: Dywany tkane przez nomadów. Ludy koczownicze przemieszczają się z miejsca na miejsce i nie osiedlają się na stałe na żadnym obszarze geograficznym. Wykonują oni ręcznie robione dywany na krosnach własnej produkcji. Dlatego też czasami mogą zaistnieć niewielkie różnice w trakcie tkania, co powoduje, że ich dywany mają nierównomierne kształty. Projektowanie dywanów odbywa się z pamięci i zależy w głównej mierze od chwilowej inspiracji poszczególnych rzemieślników. Z tego też powodu zdarza się, że ich dywany nie posiadają jednolitego wzoru na całej swojej powierzchni.

Abrasz: Ze względu na odmienny stopień natłuszczenia włosia oraz różnej zawartości soli podczas procesu barwienia, wełna wykazuje nierównomierną chłonność ilości barwnika. Przed rozpoczęciem tkania nie jest to aż tak widoczne. Natomiast podczas samego tkania powstają rzędy o odmiennych odcieniach tego samego koloru. Efekt ten zwany jest Abrasz – co w języku perskim znaczy „chmurka” - demonstruje ono naturalność i autentyczność włosia, do którego wyrobu nie zostały użyte żadne środki chemiczne. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Dywany, Które Już Widziałeś
Veramin
Varamin 278x93
1468 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!